Poduszki ergonomiczne

Sen jest niezbędną funkcją życiową człowieka. Podczas snu organizm odpoczywa, regeneruje się, by kolejnego dnia być gotowym do działania. Przesypiamy od 6 do 10 godzin dziennie, ale często i tak budzimy się niewyspani, z bólem głowy i zesztywnieniem karku. To nie tylko ilość snu, ale również jego jakość decyduje o naszym samopoczuciu.

Podnieść jakość snu z poduszką ergonomiczną

Na komfort snu wpływa wiele czynników, między innymi to, jakiej używamy poduszki. Nie chodzi tylko o jej wypełnienie, ale głównie o kształt. Ułożenie głowy podczas snu jest bardzo ważne. Narażanie odcinka szyjnego kręgosłupa na odkształcanie naturalnych krzywizn, nadmierne napięcie dysków może doprowadzić do zwyrodnienia i dyskopatii. Ze skutkami już nabytych schorzeń pomogą nam walczyć poduszki ergonomiczne, ale najlepszym lekarstwem jest zapobieganie zwyrodnieniom, dlatego dla każdego, kto troszczy się o swoje zdrowie, poduszka ergonomiczna jest trafnym wyborem. Ergonomiczna, czyli jaka? A no taka, która współpracuje z naszym ciałem. Człowiek i poduszka, to niezakłócone, wzajemne oddziaływanie.

"Ergonomiczna" - nie jedno ma znaczenie

Termin "ergonomiczna", bywa często nadużywany przez producentów, bo zwykłe dwa wałki, nijak mające się do efektów terapeutycznych, często są tak nazywane. Wybierając poduszkę ergonomiczną należy zwrócić uwagę na jej kształt. Pozycja w jakiej najczęściej śpimy jest tu bardzo istotna. Dla śpiących na boku odpowiednia będzie poduszka z dodatkowym profilowaniem w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego, dla śpiących na plecach – poduszki niższe, bardziej miękkie i z dodatkowym wcięciem w profilowaniu, dla śpiących na brzuchu - płaska, w kształcie gwiazdy. Rozmiar poduszki ergonomicznej ma również ogromne znaczenie dla jej właściwości. Musimy znać szerokość barków, by dobrać odpowiedni model, a także wziąć pod uwagę nasz wzrost i wagę. Producenci powinni takie informacje o produkcie umieszczać. Oferowane w naszym sklepie poduszki ergonomiczne spełniają swoje zadanie w 100%. Dodatkowo posiadamy w sprzedaży ergonomiczne poduszki podróżne, poduszki do siedzenia i poduszki kliny pod nogi. Wszystkie te produkty nie tylko ulżą nam w chorobach zwyrodnieniowych, ale skutecznie im przeciwdziałają.