Poduszka z gryki Gryka G01 Valde

Producent: Valde

Czas dostawy: wysyłka do 24-48 h

39,00  42,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt

Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Koszty dostawy

Kurier FedEx

- przelew 16 zł

- pobranie 19 zł

Paczkomaty Inpost

- przelew od 10 zł

Zakupy powyżej 299 zł, koszt transportu gratis!

Poduszka z gryki. Co warto wiedzieć o poduszce gryczanej.

Poduszka Valde wypełniona gryką pozwala na swobodę podczas snu oraz na prawidłowe podparcie szyi. Często niedoceniana posiada wiele zalet.

Zapobiega przegrzewaniu głowy, zaburzeniom snu, chrapaniu, bólowi głowy, szyi, szczęki. Gryczana poduszka posiada właściwości antyalergiczne oraz dużą zdolność do regulowania temperatury przez całą noc. Kształt łuski gryki – kształt trójkąta, nie pozwala im się regularnie układać i zbijać w całość. Przestrzeń pomiędzy łupinkami pozwala na przepływ cyrkulacyjny powietrza przez poduszkę co zapewnia nam świeżość podczas użytkowania. Ponieważ w poduszce ciągle przepływa powietrze – wilgoć nie kumuluje się przy głowie. Mówi się o niej więc, że ma właściwości antypotowe.

Poduszka z gryki ma właściwości termodynamiczne, co oznacza, że temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni, a latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju. Właściwość automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort podczas snu na poduszce wypełnionej gryką.

Oprócz podnoszenia komfortu snu przez poduszkę wypełnioną łuską gryki możemy wykorzystać ją do celów rehabilitacyjnych, walki z bólem i wszelkimi dolegliwościami. Wystarczy włożyć poduszkę na kilka chwil do zamrażarki i stosować ją jako okład lodowy do łagodzenia dolegliwości bólowych, obrzęków czy opuchlizn.

Analogicznie przy procesach schłodzenia, poduszką  wypełnieniem łuską gryki można również podgrzewać i wykorzystywać do terapii cieplnej. Poduszki jednak nie należy podgrzewać w mikrofalówce. Idealne dopasowanie do kształtu ciała sprzyja wykorzystywaniu we wspomaganiu zabiegów rehabilitacyjnych. Jest coraz częściej polecana przez lekarzy do łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder oraz ogólnych napięć mięśni. Posiada właściwości antyalergiczne. Poduszkę z łuską gryki, używa się również w trakcie ćwiczeń jogi i specjalistycznym masażu. Jest bardzo uniwersalną poduszką.

Wykazane zostało iż łuska gryki emituje ujemne, zdrowe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne, które neutralizuje szkodliwe promieniowanie, wysyłane choćby przez sprzęty elektryczne.

Łuska gryki nie stanowi schronienia dla pasożytów i roztoczy z uwagi na brak w swojej budowie substancji odżywczych. Ponadto łuska gryczana jest wolna od pyłu i nie sprzyja osadzaniu się kurzu, dlatego nie jest przyjazna dla roztoczy. W celu odświeżenia poduszki wypełnionej łuską gryki należy raz w miesiącu wystawić ją na działanie promieni słonecznych, lub włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Zabiegi te wystarczą by pozbyć się szczątkowej obecności roztoczy lub grzybów. Minimalne zabiegi konserwacyjne pozwalają na kilku miesięczną eksploatację poduszki.

Ta wspaniała poduszka wypełniona gryką będzie więc, bezpieczna dla osób o wrażliwej skórze i skłonnych do uczuleń.

Poduszka wypełniona gryką nie zawiera również GLUTENU !

Wymiary:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii