Poduszka 40x60 z łuski Gryki -VIP

Producent: - brak producenta -

Czas dostawy: Towar chwilowo niedostępny.

39,00 

Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Koszty dostawy

Kurier FedEx

- przelew 16 zł

- pobranie 19 zł

Paczkomaty Inpost

- przelew od 10 zł

Zakupy powyżej 299 zł, koszt transportu gratis!

Poduszkę stosować należy przy :
braku snu, przewlekłym katarze, przeziębieniu, zapaleniu zatok, chorobach układu nerwowego, pokarmowego, nadmiernym stresie, depresji, stanów zapalnych, chorób układu krążenia i układu kostnego stanach reumatycznych i anemii, alergii, astmy, oraz schorzeniach górnych dróg oddechowych.

Materiał : 100 % bawełna
Wypełnienie : łuska gryki
                

ŁUSKA GRYKI

Gryka jest rośliną należąca  do rodziny rdestowatych, spokrewnioną z rabarbarem. Początkowo wykorzystywano przede wszystkim środki nasion, z których wytwarzano kaszę i mąkę. Około 2 tysięcy lat temu łuska gryczana została doceniona jako wypełnienie głównie poduszek i materacy. Łuski, czyli łupiny owocu gryki mają wiele bardzo ciekawych właściwości. Są twarde, lecz jednocześnie elastyczne i lekkie, dzięki czemu doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Zawierają taniny (związki o właściwościach przeciwzapalnych, hamujących rozwój bakterii i roztoczy), rutynę (naturalny związek wzmacniający układ odpornościowy), związki celulozowo-ligninowe (umożliwiające utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wypełnienia), kwasy organiczne i sole mineralne. Idealnie sprawdzają się jako wypełnienie poduszek i materaców dla alergików. Przesuwane wydają charakterystyczny szelest, łagodny i odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Wypełnienie z łuski gryczanej jest odporne na zgniatanie i swobodnie przesypuje się wewnątrz pokrowca, dzięki czemu poduszki gryczane nie odkształcają się i nie zbijają. Pomiędzy łuskami znajdują się  szczelinki, które zapewniają cyrkulację powietrza. Kolejną właściwością gryczanej łuski jest to, że nie nagrzewa się od ciepła naszego ciała i reguluje pocenie. Niektórzy zapaleni zwolennicy łuski gryczanej twierdzą nawet, że ma właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych oraz bardzo szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, oraz że łuska gryczana wytwarza biopole zbliżone do biopola człowieka przez co w sposób naturalny wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu.

Zadbaj o swoje zdrowie

Żadne nowoczesne rozwiązania technologiczne nie zastąpią naturalnych produktów i terapii.

Każdy ma prawo do zdrowego życia, dlatego naszą misją jest dostarczać produkty mające korzystny wpływ na zdrowie i lepsze samopoczucie.

Specyfikacja:

Rozmiar: 40x60x7 cm

Materiał : 100 % bawełna
Wypełnienie : łuska gryki
Dostępne kolory : biały

Waga: 2,75 kg
 

Certyfikat

img

Posiadamy CE (Conformité Européenne) - oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. "Nowego Podejścia" Unii Europejskiej (UE).

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii