Ozonator 600mg + jonizator 3.000.000 jonów ZY-H103

Producent: - brak producenta -

Czas dostawy: wysyłka 14 do 21 dni

229,00  249,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt

Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Koszty dostawy

Kurier FedEx

- przelew 16 zł

- pobranie 19 zł

Paczkomaty Inpost

- przelew od 10 zł

Zakupy powyżej 299 zł, koszt transportu gratis!

Wydajny ozonator z jonizacją ZY-H103

Ozonator 600mg + jonizator 3.000.000 jonów ZY-H103
2 urządzenia w jednym działające niezależnie od siebie

WIELOFUNKCYJNY GENERATOR OZONU O3
o wydajności 600 mg/godz
JONIZATOR O WYDAJNOŚCI 3.000.000 jonów/cm3

OZON - dezynfekcja, działanie O3 na bakterie, wirusy i eliminacja przykrych zapachów
Ozon (O3) jest bardzo gwałtownym utleniaczem, dzięki czemu działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy ( w przeciwieństwie do innych aseptyków, lub antybiotyków).
Działanie bakteriobójcze ozonu jest jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.
 
Praktyczne zastosowanie ozonatora
Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów i pestycydów z owoców i warzyw w celu ich sterylizacji i przedłużenia świeżości.
Warzywa, owoce - maksymalny ładunek do 5 kg włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia, zalać wodą do całkowitego zanurzenia.. Na dnie pojemnika umieścić rurkę z dyfuzorem. Włączyć ozonator na 10-12 minut po czym wyjąć z wody. Po zakończeniu ozonowania warzywa można od razu gotować. Owoce - odczekać przed spożywaniem około 10 minut, aby ozon zareagował wystarczająco z komórkami owoców. Można to również wykonywać ozonem w postaci gazu. Owoce warzywa włożyć do odpowiednio dużej torebki foliowej i rurką doprowadzić ozon przez 10 minut.
Odkażanie i odświeżanie mięsa, drobiu jaj w celu usunięcia mikroorganizmów.
Ładunek do 5 kg umieścić w naczynia, zalać wodą, ozonować 20÷30 minut. Wylać wodę, osuszyć na sicie lub durszlaku. Produkty można przyrządzać bezpośrednio do spożycia lub przechowywać w lodówce.


Ryby, owoce morza
Ozonowanie jak mięsa ale czas ozonowania około 10 minut.
Ozonowanie ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych.
Umyć w wodzie, następnie umieścić w naczyniu, zalać wodą. Na dnie naczynia umieścić rurkę z dyfuzorem. Ozonować 10 minut. Gotować w wodzie na którą działał ozon.
Dezynfekcja zastawy stołowej, naczyń, sztućców, desek do krojenia.
Ozonujemy w wodzie 20 minut.
Ozonowanie wody pitnej.
Dyfuzor zanurzamy w plastykowej butli z wodą 5l. lub plastykowym wiaderku napełnionym wodą z kranu. Czas ozonowania 6÷10 minut. Skutecznie naozonujemy i dotlenimy wodę, a jednocześnie oczyścimy ją z chloru, amoniaku, bakterii, metali cięż czy chloroformu. Wodę tak przygotowaną używamy do gotowania, picia ( po 20 minutach) oraz płukania i mycia zębów.
Kąpiel ozonowa
Działa korzystnie na skórę, odpręża organizm, leczy celulit, choroby grzybowe skóry, trądzik, wypryski, usuwa brzydki zapach stóp. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze wody do 45oC i ozonujemy przez 10 minut.
Ozonowanie pomieszczeń: pokoje, kuchnie, łazienki, sanitariaty itp.
Skutecznie je sterylizuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, zapach moczu, arby, spalenizny, i zwierząt domowych. Pomieszczenia do 16 m2 ozonujemy 2 razy po 40 minut z przerwą 1 godzinną, po czym wywietrzyć. Pomieszczenia do 24 m2 ozonujemy trzykrotnie po 60 minut. Ozonator lub wężyk ozonatora umieścić możliwie wysoko. Dobrze jest aby w ozonowanym, zamkniętym pomieszczeniu włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze. W czasie ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta.
Lodówki.
Włożyć silikonową rurkę do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 minut z przerwą 30 minut. W ten sposób usuniemy wszelkie zapachy i bakterie.
Szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem.
Umieścić rurkę ozonową w obiekcie. Włączyć ozonator dwa razy po 10 minut z przerwą 40 minutową. Wywietrzyć.
Akwaria, oczka wodne
Usuwanie bakterii, glonów, dotlenianie wody, wydłużanie świeżości pokarmu dla ryb chroni ryby przed pasożytami i bakteriami. Umieścić dyfuzor w akwarium lub oczku wodnym - ozonować jednorazowo przez 5 minut.
Samochody i środki transportu.
Ozonowanie samochodów (szczególnie tych z klimatyzacją) jest skutecznym sposobem usunięcia z ich wnętrz, tapicerki, sufitu, podłogi, kanałów wentylacyjnych bakterii, wirusów, zarodników, pleśni grzybów i zapachów.
Ozonowanie powinno się przeprowadzać dwa razy w roku, a w międzyczasie stosować dostępne u nas oczyszczacze powietrza zasilane z gniazdka zapalniczki.
Ozonowanie przeprowadzamy w trzech cyklach po 30 minut wprowadzając rurkę z ozonem kolejno do wnętrza samochodu, oraz do wlotu powietrza i włączając wentylację na najniższy poziom. Po zakończeniu ozonowania otworzyć drzwi samochodu i wywietrzyć.
BEZPIECZEŃSTWO
Ozon 03 jest gazem nietrwałym. Półokres trwania wynosi około 30 minut, co oznacza, że co każde pół godziny stężenie ozonu zmniejszy się o połowę w stosunku do początkowego (poprzedniego) stężenia. Ponieważ generator wytwarza 600 mg ozonu na godzinę może zostać osiągnięte stężenie w powietrzu szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt. Nie należy przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania. Po zakończeniu cyklu ozonowania należy przewietrzyć pomieszczenie


JONIZATOR:
    eliminuje niekorzystny wpływ szkodliwego promieniowania emitowanego przez monitory komputerowe czy telewizory
    oczyszcza powietrze z kurzu i roztoczy
    znacznie eliminuje grzyby i bakterie w otoczeniu
Tutaj więcej informacji o jonizacji powietrza


OBSŁUGA
Zamieszczony poniżej rysunek pokazuje budowę generatora
Aby uruchomić pracę generatora ozonu wystarczy wtyczkę przewodu zasilającego włożyć do gniazdka domowego 230 V50Hz, a następnie włączyć wyłącznik nr 5 i ustawić żądany czas pracy generatora. Usłyszymy pracę pompy powietrza, a przez otwór cylindryczny po prawej stronie wyłącznika wydobywa się ozon 03.
Przy ozonowaniu powietrza ozon może wypływać przez otwór, lub można na otwór założyć rurkę nr 7 bez dyfuzora. Do ozonowania wody musi być założoną rurka z dyfuzorem pumeksowym nr 8, który umieszczamy w pojemniku z wodą lub w wannie.
Generator wyposażony jest w regulator czasu pracy nr 5 umożliwiający włączenie go na czasy pracy od 1 do 30 min, po czym nastąpi wyłączenie ozonatora. Pracę ozonatora sygnalizuje zapalona czerwona dioda nr 4.
Aby uruchomić pracę jonizatora należy wcisnąć przycisk wyłącznika nr 2 co zasygnalizuje zapalona zielona dioda nr 3. Powtórne wciśnięcie wyłączy jonizator, a zielona dioda zagaśnie. Jonizator jest przystosowany do pracy ciągłej S1 i powinien pracować przykładowo 2, 4, 8 godzin w pomieszczeniach o powierzchni odpowiednio 10, 15, 30 m2. .
Maseczki ochronne


CZYSZCZENIE I KONSERWACJA
Czyszczenie i konserwacja ogranicza się do okresowego czyszczenia szmatką lub sprężonym powietrzem otworu wylotowego i wymianie po ok 1,5 roku rurek silikonowych.


W zestawie
- generator ozonu
- 2 rurki silikonowe
- 2 dyfuzory
- karta gwarancyjna opatrzona pieczęcią i podpisem
- instrukcja obsługi w języku polskim


GWARANCJA 1 ROK

 

Dane techniczne
1.Napięcie zasilania 220-240 V/50Hz
2.Znamionowa moc pobierania 20 W (praca ozonatora i jonizatora)
3.Znamionowa wydajność ozonu 600 mg/h
4.Wydajność pompy 5 l/min
5.Poziom hałasu < 35dB
6.Żywotność ozonatora 4000 godz.
7.Emisja jonów ujemnych 3x106/cm3V 8.Waga brutto 1500 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami)
9.Obsługiwane powierzchnie 10÷40 m²
10.Wymiary 20x30x10cm
11.Programowany czas pracy ozonatora 1÷30 min
12.Rodzaj pracy S2-30 min (do 30 min- z przerwą min. 1 godz.)
13.Środowisko pracy: wewnątrz dobrze wentylowanych pomieszczeń bez gazów powodujących korozję
14.Rodzaj pracy jonizatora - S1 (praca ciągła)