Ozonator programowalny N202C

Producent: - brak producenta -

Czas dostawy: wysyłka do 24-48 h

329,00  359,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt

Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Koszty dostawy

Kurier FedEx

- przelew 16 zł

- pobranie 19 zł

Paczkomaty Inpost

- przelew od 10 zł

Zakupy powyżej 299 zł, koszt transportu gratis!

WIELOFUNKCYJNY GENERATOR OZONU O3
WYSOKA WYDAJNOŚĆ - 500 mg ozonu/h
Programowalny tryb pracy (czas ozonowania i czas przerwy)

OZON - dezynfekcja, działanie O3 na bakterie, wirusy i eliminacja przykrych zapachów

Ozon (O3) jest bardzo gwałtownym utleniaczem, dzięki czemu działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy ( w przeciwieństwie do innych aseptyków, lub antybiotyków).

Działanie bakteriobójcze ozonu jest jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

OBSŁUGA

Aby uruchomić ozonator wystarczy wtyczkę przewodu zasilającego włożyć do gniazdka domowego 230V/50Hz a następie włączyć urządzenie przyciskiem ON/OFF (włącz/wyłącz) i ustawić żądany tryb pracy.

Urządzenie posiada prosty w obsłudze programator, dzięki któremu ustawić możemy czas emisji ozonu oraz przerwy w pracy między emisjami.

Aby ustawić żądany czas emisji ozonu należy wcisnąć przycisk "set" (ustaw). Napis "Set on time" (ustaw czas pracy) na wyświetlaczu zacznie mrugać. Oznacza to, że możemy ustawić czas emisji ozonu przyciskami "+" i "-" od 0 do 40 minut. Po ustawieniu żądanej wartości czasu emisji ozonu zatwierdzamy je przyciskiem "Confirm" (Zatwierdź)

W kolejnym kroku należy ustawić długość przerwy między kolejnymi emisjami ozonu. W tym celu ponownie wciskamy przycisk "set" (ustaw). Na wyświetlaczu powinien mrugać napis "set stop time" (ustaw czas przerwy) co oznacza, że możemy teraz ustawić czas przerwy w pracy pomiędzy kolejnymi emisjami ozonu. Wciskając przyciski "+" i "-" możemy ustawić czas przerwy w przedziale od 30 do 360 minut z 10 minutowym krokiem. Po ustawieniu tego czasu zatwierdzamy ustawienie przyciskiem "confirm" (zatwierdź).

W trakcie emisji ozonu na wyświetlaczu mruga napis "On Remaining" (Pozostały czas pracy) a licznik pokazuje czas pozostały do końca emisji ozonu. Poniżej licznika wyświetlana jest animacja emisji. Po jej zakończeniu pompka pracuje jeszcze ok 1 minuty w celu wydmuchania resztek ozonu z urządzenia. Ozonator przechodzi w tryb przerwy w pracy. Mruga napis "Stop Remaining" (pozostały czas przerwy) a zegar pokazuje czas do końca przerwy w pracy. Po jego upływie ponownie włącza się tryb emisji ozonu i cykl się zamyka. Urządzenie pracuje cyklicznie do momentu wyłączenia przyciskiem ON/OFF (włącz/wyłącz)

Po wyłączeniu urządzenia przyciskiem ON/OFF pompka pracuje jeszcze przez ok 1 minutę. Po włączeniu przyciskiem ON/OF urządzenie startuje z ostatnich ustawień

Ozonator powinien stać na gładkiej powierzchni tak aby dopływało powietrze do generatora. Przy ozonowaniu powietrza ozon może wypływać przez otwór, lub można na otwór założyć rurkę bez dyfuzora. Do ozonowania wody musi być założoną rurka z dyfuzorem pumeksowym, który umieszczamy w pojemniku z wodą lub w wannie.

Praktyczne zastosowanie ozonatora

Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów i pestycydów z owoców i warzyw w celu ich sterylizacji i przedłużenia świeżości.
Warzywa, owoce - maksymalny ładunek do 5 kg włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia, zalać wodą do całkowitego zanurzenia.. Na dnie pojemnika umieścić rurkę z dyfuzorem. Włączyć ozonator na 10-12 minut po czym wyjąć z wody. Po zakończeniu ozonowania warzywa można od razu gotować. Owoce - odczekać przed spożywaniem około 10 minut, aby ozon zareagował wystarczająco z komórkami owoców. Można to również wykonywać ozonem w postaci gazu. Owoce warzywa włożyć do odpowiednio dużej torebki foliowej i rurką doprowadzić ozon przez 10 minut.

Odkażanie i odświeżanie mięsa, drobiu jaj w celu usunięcia mikroorganizmów.
Ładunek do 5 kg umieścić w naczynia, zalać wodą, ozonować 20÷30 minut. Wylać wodę, osuszyć na sicie lub durszlaku. Produkty można przyrządzać bezpośrednio do spożycia lub przechowywać w lodówce.

Ryby, owoce morza
Ozonowanie jak mięsa ale czas ozonowania około 10 minut.

Ozonowanie ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych.
Umyć w wodzie, następnie umieścić w naczyniu, zalać wodą. Na dnie naczynia umieścić rurkę z dyfuzorem. Ozonować 10 minut. Gotować w wodzie na którą działał ozon.

Dezynfekcja zastawy stołowej, naczyń, sztućców, desek do krojenia.
Ozonujemy w wodzie 20 minut.

Ozonowanie wody pitnej.
Dyfuzor zanurzamy w plastykowej butli z wodą 5l. lub plastykowym wiaderku napełnionym wodą z kranu. Czas ozonowania 6÷10 minut. Skutecznie naozonujemy i dotlenimy wodę, a jednocześnie oczyścimy ją z chloru, amoniaku, bakterii, metali cięż czy chloroformu. Wodę tak przygotowaną używamy do gotowania, picia ( po 20 minutach) oraz płukania i mycia zębów.

Kąpiel ozonowa
Działa korzystnie na skórę, odpręża organizm, leczy celulit, choroby grzybowe skóry, trądzik, wypryski, usuwa brzydki zapach stóp. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze wody do 45oC i ozonujemy przez 10 minut.

Ozonowanie pomieszczeń: pokoje, kuchnie, łazienki, sanitariaty itp.
Dla pomieszczeń o przeciętnej czystości powietrza zaleca się czas pracy emisji ozonu 1 minuta na każde 10m3 objętości pomieszczenia z przerwą 240 minut (czyli dla pokoju 4mX4m o 2ysokości 2.5m objętość wyniesie 4X4X2.5=40m3 a zalecany czas pracy emisji ozonu 40m3/10m3=4min. oraz przerwa 240 min.). Przy tych założeniach i maksymalnym czasie pracy 40min z przerwą 240 min urządzenie obsłuży pomieszczenie o objętości 400m3 (czyli np. 160m2 o wysokości 2.5m). Ozonator może pracować cyklicznie bez wyłączania dowolnie długo lub tak długo aż powietrze osiągnie zadowalający użytkownika poziom świeżości i czystości i wtedy może zostać wyłączone przyciskiem ON/OFF. W pomieszczeniach, gdzie powietrze jest zadymione, zanieczyszczone grzybami i/lub drobnoustrojami oraz posiada niepożądany zapach czas pracy oraz przerw należy odpowiednio zmieniać wg preferencji użytkownika i w zależności od parametrów powietrza i oczekiwanej szybkości poprawy jego parametrów. W czasie intensywnego ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta. Dobrze jest aby w ozonowanym, zamkniętym pomieszczeniu włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze

Lodówki.
Włożyć silikonową rurkę do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 minut z przerwą 30 minut. W ten sposób usuniemy wszelkie zapachy i bakterie.

Szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem.
Umieścić rurkę ozonową w obiekcie. Włączyć ozonator dwa razy po 10 minut z przerwą 40 minutową. Wywietrzyć.

Akwaria, oczka wodne
Usuwanie bakterii, glonów, dotlenianie wody, wydłużanie świeżości pokarmu dla ryb chroni ryby przed pasożytami i bakteriami. Umieścić dyfuzor w akwarium lub oczku wodnym - ozonować jednorazowo przez 5 minut.

Samochody i środki transportu.
Ozonowanie samochodów (szczególnie tych z klimatyzacją) jest skutecznym sposobem usunięcia z ich wnętrz, tapicerki, sufitu, podłogi, kanałów wentylacyjnych bakterii, wirusów, zarodników, pleśni grzybów i zapachów.

Ozonowanie powinno się przeprowadzać dwa razy w roku, a w międzyczasie stosować dostępne u nas oczyszczacze powietrza zasilane z gniazdka zapalniczki.

Ozonowanie przeprowadzamy w trzech cyklach po 30 minut wprowadzając rurkę z ozonem kolejno do wnętrza samochodu, oraz do wlotu powietrza i włączając wentylację na najniższy poziom. Po zakończeniu ozonowania otworzyć drzwi samochodu i wywietrzyć.

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Czyszczenie i konserwacja ogranicza się do okresowego czyszczenia szmatką lub sprężonym powietrzem otworu wylotowego i wymianie po ok 1,5 roku rurki silikonowej.

W zestawie
- generator ozonu
- rurka silikonowa
- 2 dyfuzory
- karta gwarancyjna opatrzona pieczęcią i podpisem
- instrukcja obsługi w języku polskim

GWARANCJA 1 ROK

Dane techniczne

Napięcie zasilania 220-240V/50Hz
Znamionowa moc 18W
Znamionowa wydajność ozonu 500mg/h
Wydajność pompy 9l/min
Poziom hałasu < 36dB
Żywotność do ok 10000godzin
Waga brutto 1070 g (z wężem silikonowym i dyfuzorami)
Obsługiwane powierzchnie 4-60m2 (w trybie szybkiego oczyszczania jednorazowego) do 180m2 w trybie cyklicznym
Wymiary 24x17x7 cm.
Programowalny czas pracy 1-40 min. z krokiem co 1 min, programowalny czas przerwy 30-360min. z krokiem co 10 minut
Możliwy jednorazowy maksymalny czas pracy w trie emisji ozonu 40 min
środowisko pracy: wewnątrz prawidłowo wentylowanych pomieszczeń bez gazów powodujących korozję

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
raty przez internet leasing przez internet