Materac / podkład do łóżeczka 60x120 z łuski gryki 100% - VIP

Producent: - brak producenta -

Czas dostawy: Towar chwilowo niedostępny.

39,00 

Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Koszty dostawy

Kurier FedEx

- przelew 16 zł

- pobranie 19 zł

Paczkomaty Inpost

- przelew od 10 zł

Zakupy powyżej 299 zł, koszt transportu gratis!

Podkład z łuski gryki - ochraniacz na materac do łóżeczek dziecięcych. Wykonany całkowicie z naturalnych materiałów.

ŁUSKA GRYKI

Gryka jest rośliną należąca  do rodziny rdestowatych, spokrewnioną z rabarbarem. Początkowo wykorzystywano przede wszystkim środki nasion, z których wytwarzano kaszę i mąkę. Około 2 tysięcy lat temu łuska gryczana została doceniona jako wypełnienie głównie poduszek i materacy. Łuski, czyli łupiny owocu gryki mają wiele bardzo ciekawych właściwości. Są twarde, lecz jednocześnie elastyczne i lekkie, dzięki czemu doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Zawierają taniny (związki o właściwościach przeciwzapalnych, hamujących rozwój bakterii i roztoczy), rutynę (naturalny związek wzmacniający układ odpornościowy), związki celulozowo-ligninowe (umożliwiające utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wypełnienia), kwasy organiczne i sole mineralne. Idealnie sprawdzają się jako wypełnienie poduszek i materaców dla alergików. Przesuwane wydają charakterystyczny szelest, łagodny i odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Wypełnienie z łuski gryczanej jest odporne na zgniatanie i swobodnie przesypuje się wewnątrz pokrowca, dzięki czemu poduszki, materace i siedziska gryczane nie odkształcają się i nie zbijają. Pomiędzy łuskami znajdują się  szczelinki, które zapewniają cyrkulację powietrza. Kolejną właściwością gryczanej łuski jest to, że nie nagrzewa się od ciepła naszego ciała i reguluje pocenie. Niektórzy zapaleni zwolennicy łuski gryczanej twierdzą nawet, że ma właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych oraz bardzo szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, oraz że łuska gryczana wytwarza biopole zbliżone do biopola człowieka przez co w sposób naturalny wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu.

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka!
 

Każdy ma prawo do zdrowego życia, dlatego naszą misją jest dostarczać produkty mające korzystny wpływ na zdrowie i lepsze samopoczucie.

Specyfikacja:

Materiał : 100 % bawełna
Wypełnienie : łuska gryki 100 %
kolor : biały

Rozmiar: 60x120x2 cm

Gumy narożne mocujące

Certyfikaty

img

Posiadamy CE (Conformité Européenne) - oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. "Nowego Podejścia" Unii Europejskiej (UE).

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii