ALKALARK 400S - (zestaw do tworzenia wody alkaicznej) ORP do -330mV

Producent: Alkalark

Czas dostawy: wysyłka do 24-48 h

239,00  379,00  cena obniżona: promocja cenowa na produkt

Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów.

Koszty dostawy

Kurier FedEx

- przelew 16 zł

- pobranie 19 zł

Paczkomaty Inpost

- przelew od 10 zł

Zakupy powyżej 299 zł, koszt transportu gratis!


Alkalark to podręczne urządzenie niewymagające zewnętrznego zasilania, które służy do zamieniania każdej zwykłej, czystej wody w wodę o odczynie zasadowym (alkalicznym, tzn. o pH większym niż 7) i o właściwościach antyoksydacyjnych (o potencjale utleniająco-redukcyjnym co najmniej -50mV). Alkalark zmienia również strukturę wody i zmniejsza jej klastry, dzięki czemu lepiej nawadnia ciało i skuteczniej wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu.

Jest zalecany dla osób, które chcą aktywnie dbać o swoje zdrowie oraz do nawadniania organizmu po dużym wysiłku fizycznym (w przypadku osób intensywnie uprawiająych sporty).

Konstruktorem Alkalarka jest koreański naukowiec dr Hyun Won Kim. Produkowane jest przez firmę Korea Bio Technology Ent. Sekretem działania są odpowiednio dobrane minerały, które uwalniają się do wody, kiedy naleje się jej do Alkalarka. Proces ten musi trwać minimum 3 minuty.

Zaleca się, by dziennie przetwarzać w Alkalarku ok. 2 l wody lub więcej. Woda z Alkalarka posiada wszystkie 3 cechy, które powinna mieć zdrowa woda: alkaliczność (odczyn zasadowy), dużą ilość aktywnego wodoru i wysokie właściwości przeciwutleniające, a także niezbędne minerały.

W Alkalarku można przygotowywać nie tylko wodę do bezpośredniego picia, ale również wodę do gotowania. Podobno ryż gotowany na wodzie z Alkalarka jest przepyszny. Jeśli chodzi o ryż – można po jego umyciu trzymać go w Alkalarku przez 20 minut, a dopiero potem gotować, by uzyskać o wiele lepszy smak.

Naczynie wykonane jest z nietłukącego się poliwęglanu. Górna nakrętka wykonana jest z metalizowanego próżniowo tworzywa ABS (również odpornego na uderzenia, ale mniej niż poliwęglan). Do zestawu dołączono nieszkodliwy środek do czyszczenia (w niebieskiej butelce na zdjęciu).

Skład minerałów, które wkłada się na dno Alkalarka
(wyglądają jak drobno pokruszone kamyki):   
Maha-Q – specjalny mineralny stop, opracowany i opatentowany przez koreańskiego Dr Hyun Won Kim. Głównie on odpowiada za proces alkalizacji wody. Oprócz tego dostarcza wielu życiodajnych składników niezbędnych organizmowi, takich jak wapń czy potas.
    Ceramiczne kulki z dodatkiem flogopitu (minerał znany w Polsce również jako mika magnezowa – widać go jako błyszczące wstawki np. w kamieniach w górskich rzekach, ma wzór chemiczny KMg3AlSi3O10(F,OH)2). W Alkalarku ma za zadanie wspomagać jonizację i zwiększać energię wody. Dodatkowo powoduje polepszenie smaku przez rozbijanie większych klastrów wody.

  


Srebro – naturalny antybiotyk mający zdolność niszczenia wirusów i bakterii. W formie roztworu koloidalnego wspomaga dezynfekcję wody i oczyszcza ją z drobnoustrojów.

   


Turmalin – ten półszlachetny kamień generuje delikatny prąd i korzystne promieniowane podczerwone, dzięki czemu skutecznie jonizuje wodę. Dodatkowo rozbija większe klastry wody na mniejsze, dzięki czemu łatwiej nawadniają ciało.

 
  

Magnez – jest niezbędny w funkcjonowaniu najważniejszych narządów naszego ciała, takich jak mózg, serce, wątroba czy nerki; wspomaga zachodzącą w nich produkcję energii    
   Czerwona glinka – zawiera różnorodne minerały w formie koloidalnej, dzięki czemu są one praktycznie natychmiast absorbowane przez nasze ciało. Glinka wspomaga również produkcję enzymów i wspomaga oczyszczenie ciała z toksyn.

    


Aktywny węgiel – absorbuje i usuwa zanieczyszczenia z wody; dodatkowo zmiękcza ją i polepsza smak. Jest wykorzystywany w filtrach jako pochłaniacz toksyn (choć Alkalark nie jest filtrem).    

 


Często zadawane pytania

Jak często muszęwymieniać wsad mineralny (kartridż)?


Żywotność wsadu minerałów (kartridża) zależy od częstotliwości używania i od tego, jak często jest czyszczony z powstającego delikatnego osadu przy użyciu dołączonego preparatu (niebieska buteleczka, która znajduje się w opakowaniu). Można oczekiwać 24 miesięcznego okresu użytkowania, ale jeśli przetwarzasz w nim 4-5 litrów wody dziennie,czas użytkowania może się skrócić do około 18 miesięcy.

Producent podaje, że jedna, załączona do kompletu porcja minerałów wystarcza doprzygotowania 3000 l wody pitnej.

Czy urządzenie wymaga czyszczenia?

Alkalark jest bardzo łatwy do utrzymywania w czystości. Każdego dnia wystarczy go płukać, a raz w tygodniu użyć specjalnego, dołączonego do zestawu płynu do czyszczenia o opatentowanym składzie (skład nie jest znany, ale płyn nie ma żadnego wyczuwalnego zapachu i według zapewnień producenta jest absolutnie nieszkodliwy).

Co zadziwiające, niezaobserwowaliśmy przez 6 miesięcy używania w Alkalarku tworzyły się jakiekolwiek zielone glony czy sinice (jak to się dzieje w jakimkolwiek innym przezroczystym naczyniu, np. pięciolitrowych butlach PET, w których wiele osób przynosi do domu wodę z głębinowych ujęć wody, które znajdują się w wielu polskich miastach).

Czy podczas korzystania zAlkalarka obserwuje się jakieś niekorzystne oddziaływanie?

Niektórzy ludzie, po piciuwody alkalicznej, mogą odczuwać częstą potrzebę oddawania moczu. Jest tonaturalny objaw, sprzyja oczyszczaniu organizmu i zwykle mija z upływem czasu.

W praktyce o ile można zmienić odczyn wody w Alkalarku? Jak zmienia się potencjał utleniająco-redukcyjny (ORP), podwany w mV?

W praktyce woda o odczynie praktycznie obojętnym, o pH 7,2 zmienia pH do wartości pomiędzy 8,5 – 9,2 (można to zmierzyć papierkiem lakmusowym). Potencjał utleniająco-redukcyjny (ORP) zmienia się np. z +210 mV do -556 mV (można to sprawdzić dostępnymi w handlu miernikami).

Czy Alkalark będzie działał z twardą wodą?

Tak. Jeśli twoja woda zkranu jest bogata w wapń, Alkalark wciąż będzie podnosił jej zasadowość, właściwości antyoksydacyjne i będzie źródłem uwalniających się z niego minerałów.

Czy do Alakalarka można używać wody z kranu?

Woda z kranu również może być zmieniana w mineralną wodę o odczynie zasadowym, lecz lepsze rezultaty osiągnie się używając wody filtrowanej, destylowanej lub dobrej jakości źródlanej wody butelkowanej. Należy pamiętać, że Alkalark to nie filtr, a w większości wypadków wodzie z kranu można bardzo dużo zarzucić, jeśli chodzi oczystość. Jeśli znajdują się w niej zanieczyszczenia, chlor lub szkodliwe bakterie, nie zostaną usunięte przez Alkalarka.

Mimo to korzystanie zAlkalarka wciąż będzie oznaczało kolosalną poprawę właściwości wody, wporównaniu do picia jej prosto z kranu. Mimo to zalecić należy picie wodyprzefiltrowanej (w każdym razie takiej, co do której masz pewność, że Ci niezaszkodzi). Alkalark sprawi, że będziesz pił wodę, która pomoże zadbać o właściwą równowagę kwasowo-zasadową w organizmie i dostarczy potężnej dawki antyutleniaczy.

Czy dobrze jest używać doAlkalarka wody gorącej?

Zaleca się używać wody o temperaturze nieprzekraczającej 40stopni Celsjusza. W przeciwnym razie żywotność minerałóww kartridżu może ulec skróceniu.

Czy można pozostawić wodę w Alkalarku przez całą noc?

Jak najbardziej, nawet jest to zalecane. Można pozostawić wodę w Alkalarku na całą noc, by potem ranopierwsza wykonaną przez Ciebie czynnością było napicie się wody z Alkalarka. Jeśli nie zamierzasz używać Alkalarka przez długi czas, powinieneś osuszyć kartridż i pozwolić minerałom wyschnąć, by przedłużyć ich żywotność.

Czy to normalne, że popewnym czasie minerały nieznacznie matowieją?

Tak, to normalne. Ważne jest, byś regularnie czyścił minerały, używając dostarczonego w niebieskiej butelce środka przynajmniej raz na tydzień. Jeśli odkryjesz, że minerały w Alkalarku mętnieją w związku z cechami używanej przez Ciebie wody(głównie przez osad z wody), zwiększ częstotliwość czyszczenia. Po czyszczeniu upewnij się, że dobrze wypłukałeś kartridż.

ATESTY I CERTYFIKATY:

Rejestracja w amerykańskim FDA (Food and Drug Administration)


Alkalark pomyślnie przeszedł surowe i skomplikowane procedury rejestracyjne w amerykańskim FDA (Certyfikatnr 3005004016). Jest zarejestrowany jako urządzenie medyczne (zwykle najtrudniej w ten sposób dokonać certyfikacji jakiegokolwiek produktu jako urządzenie medyczne lub lek, dlatego też nawiększości produktów widzimy napisy „Suplement diety” lub jakiś inny przytechnicznych wyrobach prozdrowotnych, takich jak Alkalark).

Rejestracjaw koreańskim KFDA (Korea Food and Drug Administration)

Alkalark jest urządzeniem, który produkuje wodę o odczynie alkalicznym i zostało z powodzeniem zarejestrowane w Korei jako urządzenie do produkcji substancji o działaniu leczniczym, nr04-1129).

Pomieszczenia produkcyjne i zarządzanie produkcją

Warunki produkcji urządzeń medycznych w firmie Korea Bio Technology Ent. są sprawdzone (weryfikacja nr2004-1771-10) przez południowokoreańskie jednostki certyfikujące: KGMP (KoreaGood Manufacturing Practice – koreańska instytucja dbająca o sprawdzanie odpowiedniejjakości produkcji) i przez Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energetyki.

W zestawie:
1x naczynie 400 ml
1x kartridż z minerałami
1x środek do czyszczenia

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii